Czym się zajmujemy

Działamy w sektorze automatyki przemysłowej, informatyki przemysłowej oraz technologiach sterowania procesami. Produkujemy oprogramowanie i komponenty elektroniczne w dziedzinie inżynierii zakładowej do kontroli i nadzoru procesów przemysłowych, specjalizując się w sektorach: farmaceutycznym, chemicznym, uzdatniania wody i spożywczym.

Jedną z naszych największych zalet jest elastyczność, którą się wyróżniamy zarówno w naszym podejściu do potrzeb klienta, jak i w obsłudze posprzedażowej.

Zespół S.I.A. posiada wysoki poziom wiedzy specjalistycznej na temat sterowania procesami w zakładach chemiczno-farmaceutycznych i oferuje klientom kompleksowe wsparcie w zakresie projektowania, rozwoju, wdrażania i walidacji zgodnie z obowiązującymi normami.

Nasze wartości

Misja

Nieustannie dążymy do tego, aby oferować usługi tworzone „ad hoc” w odpowiedzi na potrzeby klientów, wspierając ich już od pierwszych etapów tworzenia projektu, towarzysząc im zarówno w opracowywaniu rozwiązań, które będą najlepiej odpowiadać ich wymaganiom, jak i podczas etapu produkcji oraz po sprzedaży za pośrednictwem Serwisu.

Wizja

Naszym celem jest oferowanie najwyższej jakości serwisu pod względem kompetencji oraz jakości, coraz bardziej poszerzając nasz zasięg geograficzny w sektorze automatyki w przemyśle farmaceutycznym.

Deklaracja wartości

Jakość, elastyczność i innowacja to fundamenty naszej działalności. Nieustanne zwiększanie kompetencji naszych pracowników, umiejętność korzystania z różnych technologii oraz staranny dobór naszych dostawców to podstawowe cechy naszej codziennej pracy.

Narodziny S.I.A.

Powstaje S.I.A. Założona w 1995 roku przez grupę techników, którzy połączyli swoje dziesięcioletnie doświadczenia w sektorze kontroli instalacji i nadzoru procesów przemysłowych.

Standardy jakości S.I.A. zostają poparte certyfikatami

Umiejętność świadczenia usług oraz dostarczania produktów wyróżniająca się wysokimi standardami jakości, a także chęcią zdobycia uznania klientów sprawiły, że w 2012 roku otrzymaliśmy certyfikat Jakości ISO 9001:2008, a następnie po dostosowaniu naszego systemu zarządzania jakością została przyznana nam norma ISO 9001:2015

S.I.A. rozszerza swoją działalność na Polskę

W 2013 roku pracę zaczyna nowa siedziba spółki w Polsce: S.I.A. Sp. z o.o.

S.I.A. rozszerza swoją działalność na Szwajcarię

W 2021 roku powstaje S.I.A. SA, nowa siedziba spółki w Szwajcarii.

5 siedzib, ponad 90 pracowników

Dziś S.I.A. to ponad 90 pracowników, 3 siedziby we Włoszech i 2 za granicą. Przeprowadziliśmy prace w naszej głównej siedzibie i przenieśliśmy nowe biura do miejscowości Sommacampagna (VR) w 2018 roku.

Osoby

Choć zajmujemy się automatyką to, tym co nas napędzą są osoby.

Nasz personel składa się z wykwalifikowanych pracowników, którzy nieustannie się szkolą, aby oferować coraz bardziej awangardowe usługi. Nasze działy techniczne składają się z 44% z PLC Specialist, a w 56% z SCADA Specialist; wraz z działem CSV, działem IT oraz działem Inżynierii-Sprzętu. 

To właśnie dlatego, także dzięki pracy naszych biur administracyjnych, jesteśmy w stanie oferować usługi „pod klucz”, mając za cel osiągnięcie pełnej satysfakcji klienta.